با کمک اپل واچ ۳، می‌توانید تنها به کمک ساعت خود، هر کاری را که تمایل دارید، انجام دهید.از روی تخته‌ی موج‌سواری، تماس خود را پاسخ دهید، از سیری بخواهید که پیغامی ارسال کند، موسیقی مورد علاقه‌ی خود را هنگام دویدن گوش کنید؛ تمام این کارها را بدون نیاز به گوشی انجام دهید. تنها با ساعت خود، تماس برقرار و پیغام کوتاه ارسال کنید.
به ۴۰ میلیون موسیقی سرویس اپل از مچ دست‌تان دسترسی داشته باشید. بدون نیاز به گوشی، از سیری بخواهید که برای شما مسیریابی یا پیغامی جهت یادآوری تنظیم کند. گوشی‌تان را در خانه بگذارید؛ ولی پیغام‌های مربوط به برنامه‌های‌تان را از دست ندهید.
پشتیبانی از شبکه‌های مخابراتی در اپل واچ ۳، به شما امکان می‌دهد که گوشی را در کمد باشگاه رها کنید و بدون اینکه نگران از دست دادن تماس یا پیغامی باشید، ورزش کنید؛ به‌علاوه، می‌توانید به دنیای بی‌کرانی از موسیقی، از مچ دست‌تان دسترسی داشته باشید.
جی‌پی‌اس و ارتفاع‌سنج
جی‌پی‌اس داخلی می‌تواند مسافت، سرعت و مسیر ورزش کردن شما را ذخیره کند. ارتفاع‌سنج هم، میزان سعود شما را نشان می‌دهد. وقتی به خانه برگردید، می‌توانید جزئیات کامل روند ورزش خود را بررسی کنید.

۴۰ میلیون ترانه برای ورزش
تمام ترانه‌های مورد علاقه‌ی خود را از مچ دست‌تان گوش دهید. به‌علاوه می‌توانید به رادیوهای زنده مثل Beats 1 هم گوش دهید. اگر هم به انگیزه‌ی بیشتری برای وزرش نیاز داشتید، از سیری بخواهید که مثل یک دی‌جی، فهرستی از برترین ترانه‌های جهان را برای‌تان پخش کند.

به‌راحتی ورزش‌های مختلف مثل دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا را بررسی کنید. حتی اگر قرار است این ورزش‌ها را پشت هم انجام دهید، می‌توانید در آخر گزارشی کامل و طبقه‌بندی شده را دریافت کنید.تنها با یک اشاره می‌توانید ساعت اپل واچ ۳ را به ابزارهای ورزشی مختلف، متصل کنید. به کمک این موضوع، شاخص‌های مختلف را مثل میزان ضربان قلب، سرعت و کالری، همیشه و به‌صورت دقیق، در دسترس خواهید داشت.
اپل واچ ۳ تحرک شما را در طول روز ثبت می‌کند. مهم نیست که این تحرک به‌واسطه‌ی دوچرخه‌سواری یا ورزش در باشگاه انجام شود. در ضمن، اتصال به شبکه‌های مخابراتی، این امکان را به شما می‌دهد که میزان تحرک خود را از باشگاه، جاده یا حتی وسط دریا، به اشتراک بگذارید.
اپل واچ ۳، بدون گوشی هم، شما را مطلع و متصل نگه می‌دارد. پردازنده‌ی قدرتمندتر دو هسته‌ای، برنامه‌ها را دو برابر سریع‌تر اجرا می‌کند. در ضمن، برنامه‌ی محبوب‌تان، به‌صورت خودکار، به‌روزرسانی می‌شود. ساعت هوشمنداپل واچ ۳ در رنگ‌ها و با بندهای مختلفی عرضه می‌شود و متناسب هر سلیقه ای می باشد.