اپل در جریان مراسم معرفی آیفون‌ها و ساعت هوشمند جدیدش ، خبر از ارائه‌ی نوع جدیدی از جعبه‌ی ایرپاد داد که از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردار است. اما در هنگام برگزاری کنفرانس اپل، زمان عرضه‌ی این محصول اعلام نشد.در حقیقت اپل در حال آماده‌سازی پد شارژ بی‌سیم اختصاصی خود است و آن را در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد کرد. پد شارژ بی‌سیم اپل از چندین دستگاه پشتیبانی خواهد کرد. شما می‌توانید به سادگی و با قرار دادن آیفون ایکس، اپل واچ ۳ و ایرپاد جدید روی پد شارژ بی‌سیم اپل، هم‌زمان تمام این دستگاه‌ها را به‌طور بی‌سیم شارژ کنید.
در جریان کنفرانس اپل، نمونه‌هایی از جعبه‌ی جدید به نمایش گذاشته شده بود که به‌وسیله‌ی پد شارژ بی‌سیم اپل موسوم به AirPower Mat شارژ می‌شدند و این پد شارژ نیز در سال ۲۰۱۸ عرضه خواهد شد. با توجه به همین مسئله، سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا جعبه‌ی جدید ایرپاد تنها با پد شارژ اختصاصی اپل سازگار است یا می‌توان آن‌ را با پدهای دیگری که از استاندارد Qi پشتیبانی می‌کنند نیز شارژ کرد؟

بر اساس گمانه‌زنی‌های اغلب وب‌سایت‌های فناوری، با توجه به سازگاری آیفون‌های جدید اپل با استاندارد شارژ بی‌سیم Qi، جعبه‌ی جدید نیز احتمالا با این استاندارد سازگار خواهد بود. همچنین مشخص نیست که آیا در آینده ایرپادهای اپل با همان جعبه‌های قدیمی ارائه می‌شوند یا با جعبه‌های جدید که از ویژگی شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کنند.
این احتمال وجود دارد که جعبه‌های جدید به‌عنوان یک گزینه‌ی اختیاری به خریداران آتی ایرپاد ارائه شوند.اپل به این مورد اشاره نکرد که آیا مدل جدید هدفون‌ ایرپاد این شرکت از چیپ‌ست جدید بی‌سیم W2 بهره می‌برد یا خیر؛ اما از آنجا که اپل تی‌وی 4K جدید به این چیپ مجهز شده است، انتظار می‌رود نسل جدید ایرپاد نیز دارای این تراشه باشد.